Červen 2015

#1 before i die

30. června 2015 v 9:50 | Ta "neviditelná" |  ostatní
Už jsem tu měla rubriku s názvem Before I Die, ale smazala jsem ji, jelikož mi to nepřišlo nějak zvlášť zajímavé. Nebo spíše mi nepřišlo vhodné cpát ostatním, po čem všem toužím. (tak proč sakra píšu tento článek ?). Vracím se k tomu, protože mi přijde, že jsem svá přání od uplynulé doby celkem změnila. Už to nejsou obrázky typu "mít dokonalou postavu, dokonalou svatbu, dokonalé šaty, být zasnoubená, najít si přítele, mít šťastnou a velkou rodinu, polibek v dešti, zamilovat se nebo být družičkou". Objevila jsem mnohem hezčí a lepší, tak se chci podělit.

Proč, jak a kdy ?

27. června 2015 v 10:33 | Ta "neviditelná" |  proč, kdy, jak
Blogerka Lucinka mi napsala email s dotazem týkající se mých popisků v menu, přesněji se to týká jizev na ruce. Takže koho by náhodou zajímalo "proč, kdy a jak", tak stačí rozkliknout článek a dozvíte se více. Předem říkám, že mi nemusíte psát, jak jsem hloupá - já to o sobě vím.

Každý měl někdy období, kdy měl chuť zmizet ze světa a bohužel se najdou tací, kteří to řeší trochu nezvyklým způsobem, za který jsou dosti odsuzováni. Já sama jsem říkala, že ten kdo si ubližuje je naprostý blázen, ale netrvalo dlouho a tím bláznem jsem se stala také. On si člověk ve špatných časech málokdy uvědomí, že to co dělá, je špatně.


Přiznání nezadaných.

25. června 2015 v 18:10 | Ta "neviditelná" |  proč, kdy, jak
Začnu tím, že jsem zpět z třídního výletu. Nechci tu psát jaké to bylo, protože není o čem psát. Pouze, že naše čtyřka byla nejlepší. Chodili jsme do bazénu, vyhřívky, na procházky anebo jsme hráli společenské hry (např. člověče, nezlob se). Jenom mě dost mrzí a vcelku mě to i naštvalo, že mi bylo špatně. Ale přežili jsme ve zdraví, to je hlavní !

Doufám, že jste mě neproklínali za to, že jsem nebyla schopna číst a komentovat Vaše články. Napravím to ihned.


Proč se necháváme tak lehce oslepit? Jaký je důvod?

23. června 2015 v 13:41 | Ta "neviditelná" |  témata
"Krajina je základním dědictvím každého z nás. Je všezahrnující a nevyhnutelná. Přitom pro každého z nás znamená něco jiného."

Po přečtení tohoto citátu mi napište, co znamená krajina pro Vás. Umíte odpovědět hbitě nebo si musíte dát čas na přemýšlení? Tipuji, že u většiny je to druhá varianta. Právě proto, bychom s tím měli začít něco dělat - hned.

Dnešní problém je takový, že většina lidí je závislá na elektronice (tím mám na mysli hlavně mobily). Málokdo si to uvědomuje. Můžete si pořídit nejnovější iPhone, i přesto že už jeden starší vlastníte, hlavně abyste nebyli v generaci pozadu. Dá se říci, že mobil se stal novým módním doplňkem. Čím hezčí, tím líp pro Vás. Opravdu si myslíte, že to tak funguje? Zklamu Vás, ale nefunguje. (samozřejmě neodsuzuji lidi, co mají Iphone, když se jim líbí, tak proč ne ? )


Kdo v této době nevlastní dotykový mobil, tak je outsider. NE! Na tohle nehrajte. Jediný kdo má ve společnosti zářit jste vy, tak na chvíli odložte své mobilní telefony stranou.

"ŘEČ TĚLA MLUVÍ MNOHEM VÍCE NEŽ SLOVA."

Všímejte si lidí venku a zkuste spočítat, kolik lidí uvidíte jít s mobilem před obličejem. Působí na Vás (jak jen to říci ?) kladně, zajímavě, působivě ? Nebo spíše zaraženě, že už Vás ani nezaujmou ? Místo koukání do mobilu se více koukejte kolem sebe, netušíte, kolik věcí můžete zpozorovat. Začít se koukat kolem sebe - do reálného světa, je mnohdy lepší, než do virtuálního. Naslouchejte, vnímejte, soustřeďte se a poznávejte. Přestaňte se vymlouvat na čas. Nevěnujte se elektronice a uvidíte, kolik času najednou budete mít. Možná, kdo Vašemu štěstí bráni, jste Vy sami.

Prosím Vás, samozřejmě chápu, že bez mobilu bychom se už neobešli, že každý si někdy potřebuje napsat důležitou SMSku, ale držet mobil 24 hodin denně v ruce, není dobré, ani hezké. "Věc, která zůstává nejdéle a činí život užitečným, která stojí nejméně a dělá nejvíce, je právě vlídný úsměv. Je plnohodnotný a také laskavý smíšený s mužským přátelstvím. Má cenu milionu a nestojí ani cent."


Životní moudra Gabriela Garcíi Marquese

20. června 2015 v 9:55 | Ta "neviditelná" |  citáty, motivace
Nechala jsem se trochu inspirovat internetem a padl mi do oka tento muž a jeho životní moudra, tak proč se o ně s Vámi nepodělit. Gabriel Garcíi Marques byl spisovatel a jeho díla se čtou do dnes. Dokázal příběhy o lidském životě zahalit kouzlem pohádek svého magického světa, v němž lidé dokážou žít a milovat i za války nebo moru. Takže se určitě po nějaké knížce poohlédnu.


Hurá za dobrodružstvím !

14. června 2015 v 19:02 | Ta "neviditelná" |  proč, kdy, jak
Zdravím všechny, kteří mě znají a všechny, kteří zabloudili na tento blog. Tento článek bude spíše takový informativní, dalo by se říci deníčkový. Chci Vás seznámit s mými menšími postřehy i zážitky za poslední dobu.


Pamatujete si, jak jsem psala, že půjdu na AVON pochod? Nakonec jsem nešla, protože mi to máma zakázala. Což vedlo k hádce. Chápete to, že to jsou moje peníze a ona o nich rozhoduje ? Nejvíc mě naštvala, když řekla, že je vyhazuji za kraviny. Rakovina prsu je kravina ? Moje sny jsou pro ni kraviny.

R.I.P Kačenko

13. června 2015 v 9:02 | Ta "neviditelná" |  témata
Je dost zvláštní číst o smrti a ještě více zvláštnější je o ni psát. Byla bych velice ráda, kdybyste si přečetli článek o týrané slečně Kateřině, která svůj boj ukončila. (ZDE). Mám toho tolik, co bych chtěla napsat, ale ani nevím čím mám začít.


S jakými typy lidí se můžeme setkat na seznamce?

6. června 2015 v 8:24 | Ta "neviditelná" |  témata
Né že bych na seznamce trávila kdovíjak času, to opravdu ne, ale jednou za čas se kouknu. To víte, jsem taková ta zoufalka, která si nemůže najít přítele, tak tráví čas tím, že prohledává internetové seznamky, i když ví, že šance narazit na normálního kluka je 1%.


Když jsem naposledy byla na seznamce, tak mi bylo +-12 let. To si nejspíše umíte představit, jak to všechno probíhalo. Nebýt kamarádky, tak bych ani nevěděla, že něco takového existuje. V té době letěla stránka lide.cz, takže většinu našeho času jsme trávili právě tam, kde jsme se na seznamku připojili. Cítila jsem se frustrovaně, ale kamarádce se to líbilo, tak jsem si řekla, že to může být zábava. A už jsme u toho - pro většinu lidí je seznamka jenom druh zábavy.