Únor 2016

Jak se mi facebook dostal pod kůži

24. února 2016 v 6:37 | Ta "neviditelná" |  proč, kdy, jak
Už to bude 8 let od založení facebooku, neskutečný.

facebook and time imageSamozřejmě mi bez té sociální sítě nazývané facebook bylo líp, protože ze mě bylo dítě ulice, ale po založení jsem se stala, dá se řící, závislou. Nebudu tu poukazovat na to, jak mě facebook ochudil o čas, když za to všechnu si můžu já sama. Bylo to mé rozhodnutí. Na jednu stranu jsem ráda, že taková sociální síť existuje, protože je to můj jediný kontakt s přáteli, s kterými se nemám možnost výdat dennodenně. Na druhou stranu jsem proti a to z jednoho prostého důvodu, a tím důvodem jsou lidé.
Až budu velká..

16. února 2016 v 19:44 | Ta "neviditelná" |  proč, kdy, jak

...uvnitř budu stále to malé dítě s fantazií.

Až budu mámou i babičkou, nic nezmění to, že budu ten člověk, který rád sní.
Ať už je mi 18 nebo 40 let stále budu stárnout s tím, s čím jsem vyrůstala. Jako dítě jsem snila o tom, jak se stanu princeznou a kouzelnicí, jak budu mít luxusní dům pro barbíny, jak se proměním v popelku a najdu svého prince, jak se stanu tanečnicí a krasobruslařkou. Rozhodně by se toho našlo více, protože dětská fantazie je nekonečná. Až postupem času, kdy člověk dospívá (stárne), si uvědomuje, že k dosažení svého snu to chce dřinu a píli. Nic nezískáme lusknutím prstu. A při zjištění této skutečnosti přestáváme snít, ztrácíme to nejdůležitější - sami sebe.


Článek o 'smyslech'

14. února 2016 v 8:48 | Ta "neviditelná" |  ostatní
Magthealien mi zaslala pár zajímavých otázek o 'smyslech', z kterých jsem napsala článek. Berte to trochu s rezervou, znáte moji fantazmagorii. A určitě si zkuste také odpovědět na otázky, protože u toho myslíte pozitivně a je to prostě žůžo.

JAKOU VŮNI SI PŘEDSTAVÍŠ, KDYŽ USLYŠÍŠ HORSKÝ POTOK?
Představuji si svěží vůni, z které cítím svobodu a touhu. Cítím vůni levandule.


fourteenth lost letter

10. února 2016 v 19:36 | Ta "neviditelná" |  letters
drahý,

fire and Letter imageod posledního dopisu uběhla dlouhá doba, během které jsem byla spokojená, že jsem neměla potřebu pálit pocity. jenže teď, ne že bych nebyla spokojená, jen je tu něco, co mě tíží a já ten pocit potřebuji zničit.

včera jsem si uvědomila, jaký jsem outsider, co se týče přátel. přátelství není o tom mít hromadu kamarádů, důležitější je, kdo z nich jsou praví přátelé, já vím. nemohu si stěžovat na své kamarády, protože jich mám pár, ale jsou tím nejlepším a nejúžasnějším v mém životě, ale někdy nastane moment, kdy vám nezbude nic jiného, než být sám.přípravy na maturitní ples mi ukazují, jak jsem slabá. každý ze třídy tam bude mít hromadu přátel, jen já nikoho. rodinu a přítele nepočítám, ti jsou velkým rozdílem. nejlepší kamarádka na mě čas mít nebude, přeci jenom se bude chtít věnovat přátelům a rodině, jež se na její velký den přišli podívat a také všem nápadníkům, kteří s ní budou chtít tančit (hehe, vím že to čteš, tak se nesnaž říkat, že žádní nejsou!).

Citáty | 17

8. února 2016 v 19:13 | Ta "neviditelná" |  témata
A jak to již bývá, tak po prázdninách je vždycky všeho dost, tak přináším oddechový článek plný krásných citátů od Carla Junga. A koho prázdniny teprve čekají, tak je prožijte s úsměvem.

Když už jsme u toho úsměvu, tak Vám chci velice poděkovat za veškeré milé a povzbudivé komentáře. Vy víte, jak člověka potěšit.

Citáty, jako důvod k zamyšlení.


Je to jen překážka na cestě

4. února 2016 v 10:49 | Ta "neviditelná" |  citáty, motivace
A jak už to bývá, tak místo spánku jsem usedla za počítač s úsměvem na tváři a s myšlenkou napsat článek. Nejdříve jsem chtěla psát o tom, jak jsem si (opětovně) rozbila mobil, jak jsem hlídala přítelovy neteře (dělal si ze mě srandu, že už trénuji na učitelku do školky), o putovních náušnících, jejichž prvním majitelem jsem byla já. A o tom, jak jsem si oblíbila bowling a plavání. Ale ruce pryč, budu se věnovat mnohem užitečnějším myšlenkám.


S přítelem jsme se koukali na film Nedotknutelní aneb přátelství, které se dotýká srdce. Film, který mě po dlouhé době rozesmál a inspiroval. Člověk, který stráví zbytek svého života na vozíčku bez jediné možnosti pohybu, má tuto překážku na cestě dennodenně, a přesto žije. Každý člověk chce porozumění, ne slitování a o tom je převážně tento film.

Pár důvodů, proč je dobré plavat

1. února 2016 v 13:32 | Ta "neviditelná" |  témata
Ne že bych byla nějaký znalec nebo odborník, ale jelikož mě plavání baví, tak něco málo jsem ze světa plavání pochytila. S čímž Vás chci seznámit a trochu nalákat, protože sportovat je zdravé. A kdo není zastáncem běhání, nebo více náročnějšího sportu, tak plavání je pro Vás to pravé ořechové.

Proč je plavání ideální sport?
Máme tu hned několik důvodů, které Vám stručně popíšu.