Březen 2016

A co budoucnost?

25. března 2016 v 12:05 | Ta "neviditelná" |  témata
Jedna z lidských chyb je ta, že nerealizujeme svou budoucnost, nýbrž o ní přemýšlíme.

Vytvořit si představu, snít a doufat, že to jednou vyjde, je velice jednoduché, ale stačí to? Nestačí. Chcete-li krásná kvítka na své zahrádce - musíte je nejprve zasadit, a poté o ně pečovat. Jenže tohle všechno má své fáze. Nejdříve musíte koupit semínka, zasadit je, a poté se o květinu starat. Pokud zvládnete tohle, aniž by Vám květina do týdne neuvadla, tak jste na dobré cestě.


Čteme, abychom objevovali člověka a svět

20. března 2016 v 9:10 | Ta "neviditelná" |  témata
Proč číst knihy, když mám televizi? Otázka a odpověď v jednom, která může znít sarkasticky, ale přesto bychom ji měli brát vážně.

Plynutím let se kvůli lidem mění svět. Mění se tradice, zvyky a způsoby, které v minulosti byly oblíbené, například četba. Jako by mnozí z nás už zapomněli, čím nás čtení obohacuje.


Již v prvním odstavci jsem se zmínila o televizi, která se stala prvním důvodem snížení počtu lidí, kteří čtou, ačkoliv hned druhým důvodem je počítač. Mnozí si neuvědomují, jaké výhody mají knihy, oproti elektronice, ale komu není rady, tomu není pomoci. Možná časem najdou tu správnou cestu a pravý šmrnc, který knížky obsahují, kdo ví.

sixteen lost letter

14. března 2016 v 19:37 | Ta "neviditelná" |  letters
drahý,

nepíšu pesimisticky, což se moc často nestává, sama jsem překvapená.
mám trochu obavy, že se jednou moje anonymita odhalí, protože mám založený instagram na blog a zvlášť svůj osobní a už se mi stalo, že mě začaly sledovat dvě osoby, jak na tom osobním, tak na tom blogerském (heh). musím si dávat větší pozor!

měla jsem obavy s povinnou četbou, ale když jsem zjistila, že z celé třídy mám přečteno nejvíce knih, tak jsem o něco málo klidnější. ale víš jak to funguje, ty největší mršky mají štěstí.

maturita klepe na dveře, každý den píšeme písemky, počítáme ekonomické příklady a mám takový pocit, že budu účtovat i ze spaní.. opět jsem se ponořila do četby, výletím, plavu, píšu a snažím se dělat svůj život o něco zajímavější, než zase přijde období plné depresí, protože mé nálady jsou kolísavé.

všechno je důvodem, proč jsem na blogu neaktivní. včera jsem se z toho nedostatku času zhroutila, bylo to se mnou hrozný. dnes jsem se odreagovala tím, že jsem zdobila perníčky na Velikonoce, uff.

prozradím ti jedno velké tajemství...
...mám ještě jeden blog, kde píšu pouze o svých pocitech. musela jsem to udělat, protože tento blog čtou mí přátelé a já nechci, aby viděli, že mám problémy a trápím se. raději tu budu přinášet radost a rady do života, ale neříkám, že se nikdy "pocitový" článek neobjeví. :-)

Pánové, být gentleman není ostuda

8. března 2016 v 20:52 | Ta "neviditelná" |  témata
Dnes všechno funguje na základě porovnávání, rozhodování a srovnávání. Já se rozhodla mluvit o gentlemanech, protože těch je na světě nedostatek, a jak už to bývá, jsem žena a musím se nad tímto tématem rozjímat.

Existují tři skupiny lidí, ti kteří:
  • mají gentlemana - 35%
  • mají, nemají - je jim to jedno - 5%
  • na gentlemana čekají - 60%

Z mého hlediska názoru by to mělo fungovat tak, že chlap má být gentleman z vlastní vůle (slušnosti), nikoliv v momentě kdy chce sbalit holku. Přijde mi, že většina mužů se bojí být správným a slušně vychovaným. Přitom holky právě takový muž přitahuje nejvíce. Nejde o to, že my ženy jsme náročné. I muži dokáží být nároční, to si nemyslete.

Maturitní ples aneb vzpomínka do smrti

1. března 2016 v 17:10 | Ta "neviditelná" |  proč, kdy, jak
Ano, už i já jsem absolvovala svůj maturitní ples, který se stal nezapomenutelným. Naštěstí z té dobré stránky; trapas žádný, i když jsem tancovala s tílkem od make-upu (to bych prostě nebyla já, aby se mi něco nestalo). Přes všechny obavy, stres a nervy to bylo úžasné - zlehčoval mi to alkohol...

tangled, disney, and rapunzel image

Strašně ráda bych Vám ukázala nějakou fotku, ale nemám žádnou, kde bych zrovna nebyla já (mám jednu, kde má spolužák vyfocený zadek v trenkách - což není zrovna to, co bych Vám chtěla ukázat :D) Předtančení super, nástup ještě lepší a půlnoční překvapení bylo třešničkou na dortu, i když jsme nebyli zesynchronizovaní.