Květen 2017

TT # Když se nikdo nedívá

26. května 2017 v 19:34 | Ta "neviditelná" |  témata
Cítíš, ale nevíš. Letíš, přitom sníš.

Usmívám se, zvedám ruce a stoupám výš k nebi. Snažím se zaměřit na okamžik, jak vzlétávám, ale pokaždé se vzpomínka rozplyne a já nevím, jak je možné, že se vznáším nad střechami domů a mezi korunami stromů. Jak jsem to dokázala? Přitom mám pocit, jako bych to měla vryté v paměti, ale nedokážu si vzpomenout. Cítím vítr ve své tváři, na svém těle a hledím na davy pode mnou, jenž jsou v údivu. Vím, že je někdo, kdo potřebuje pomoc, ať už je to kočka na stromě. Neváhám a pomůžu, vždy a komukoliv. Co cítím, když se ocitnu v životě ptáka v lidské podobě?


Snídaně: Zdravé jednoduché lívance

22. května 2017 v 17:51 | Ta "neviditelná" |  Boj za nové tělo
Přicházím s jednoduchým receptem na skvěle chutnající zdravé lívance, které si můžete dopřát hned po ránu. Nemusíte se obávat, že byste se ošidili o spánek, jelikož tato ňamina Vám zabere cca 20 minut. Dobrý začátek nového dne, nemyslíte?


Snažte se dosáhnout zlepšení, ne dokonalosti

16. května 2017 v 7:57 | Ta "neviditelná" |  Boj za nové tělo
Jak čas plyne, léto se blíží, tak se dostávám do fáze, kde všude kolem mě můžu vidět letní oblečení, zájezdy k moři a vše, co je s létem spojené. Začínám se producírovat u zrcadla a odcházím zděšena, koho - nebo vlastně co - jsem tam viděla. Právě v takové chvíli přijde ten nápad "áha!", kdy si řeknu, jak budu cvičit, zbavím se všeho sladkého a ono se to do léta nějak vyvrbí, žádný stres. Tak přesně takhle to vypadá u mě posledních pár let před blížícím se létem a věřím, že nejsem jediná. Avšak tentokrát nechci hubnout kvůli létu, ale kvůli mně samotné. Takže v tomto článku najdete odpovědi na otázky: Proč jsem se rozhodla hubnout (žít zdravěji)? Kde jsem našla inspiraci? Jak se motivuji? Kdy a jak dlouho cvičím? Co jím a nejím?


Nejdříve asi začnu první otázkou, která má souvislost s druhou. Proč jsem se tedy rozhodla shodit pár kil a vydala se po cestě za zdravým životním stylem? Zejména proto, že můj pupek dozajista "přetéká", až to hezké není. Vždy jsem měla obtíže mít se ráda a možná je to způsobeno tím, že nejsem spokojená se svým tělem. Tolikrát jsem se pokoušela zhubnout, že to ani na jedné ruce nespočítám. Cvičila jsem, omezila jsem jídelníček, ale nikdy to nebylo to správné ořechové, protože jsem to flákala. "Vždyť už jsem neměla kinder bueno asi dva dny, tak teď pro jednou zhřešit můžu..." a hups, zblajzla jsem to jako nic. Jenže jak jednou člověk začne, těžko skončí. Takže další den to byla další sladkost a najednou už mi nějaký jídelníček byl šumák. Když jsem nad tím před necelými dvěma týdny přemýšlela před zrcadlem, bylo mi smutno a opět přišel takový ten nádech, kdy jsem do sebe vdechla odhodlání bojovat za lepší tělo. Jelikož se ze mě stal instagramový maniak, tak jsem čistě náhodou narazila na slečnu, která se věnuje soutěžím fitness bikiny a zrovna (jako kdyby prostě věděla) vyhlásila soutěž týkající se 6. týdenní výzvy pro ploché bříško. Bingo! Registrace úspěšná.